Loading...

KOVOBEL, výrobní družstvo

O firmě:

KOVOBEL, výrobní družstvo, bylo založeno v roce 1966 v Bělé nad Radbůzou pro zajištění zaměstnanosti v pohraničí. Výrobní program představovaly stroje pro zemědělství a stavebnictví, technické vzdělání zajišťovalo vlastní učňovské zámečnické středisko. Do roku 1990 pracovalo až 450 zaměstnanců s družstevním podílem. V roce 1968 byla zahájena jako nosný program výroba klecových technologií pro chov drůbeže. V roce 1974 byl otevřen odštěpný závod v Domažlicích, současné sídlo firmy. Po revoluci přišla restrukturalizace a reorganizace firmy s postupnou výplatou družstevních podílů. V roce 1998 následovalo zahájení výroby skladových kontejnerů a stabilizování programu dvou rozdílných obchodních pilířů - technologií pro drůbež a skladových kontejnerů.

V roce 2003 následovala opětovná reorganizace firmy, prodej mateřského závodu v Bělé nad Radbůzou a přesun výroby do závodu Domažlice, část výroby je řešena dodavatelsky. Počet zaměstnanců se stabilizoval kolem 100 čímž se významně snížily režijní náklady. Takto byla vybudována ryze česká, velmi stabilní firma ovládaná managementem (ze 75 % předsedou představenstva) a zajištěným nástupnictvím mladou generací managementu. Teritoriálně a produktově diverzifikované portfolio zajišťuje pevný odbyt výrobků vlastní konstrukce a dlouhodobě slušnou rentabilitu. Firma exportuje stabilně kolem 70 % produkce do většiny evropských zemí a několika zemí mimo Evropu.

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - TRADE NEWS
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice