Loading...

PRIVÁTNÍ KAPITÁL. EXPORTNÍ PŘÍLEŽITOSTI. PRÁVNÍ ŘEŠENÍ. EKONOMIE DOBRA A ZLA V ROCE 2022

24. 5. 2022
Praha 1

Mimořádné setkání českých lídrů a exportérů s osobnostmi dnešní doby. Nabídneme zajímavou panelovou diskuzi, která se dotkne mnoha aktuálních aspektů současnosti. Jak se dívat na inflaci a chránit svůj rodinný majetek. Jak nacházet příležitosti pro české firmy v rámci celého světa a pracovat s privátním kapitálem a vše mít podchycené z hlediska práva. Inspirativní setkání pořádáme v nově otevřených prostorách ČESKÉ MINCOVNY, která vedle konferenčního centra patří mezi největší prodejnu zlatých a stříbrných mincí, medailí a investičních slitků v České republice s největším výběrem zboží i dalších zahraničních mincoven. Součástí setkání bude představení příběhů účastníků knižní trilogie SVOU VLASTNÍ CESTOU a jejího prvního dílu MOST K  ÚSPĚCHU, který mapuje zajímavé příběhy českých podnikatelů a podnikatelek.

ČESKÉ MINCOVNICTVÍ Z POHLEDU TISÍCILETÉ TRADICE A V KONTEXTU DNEŠNÍ DOBY
aneb Jak chránit rodinný majetek před inflací.

PRIVÁTNÍ KAPITÁL A RŮST ČESKÝCH FIREM
včetně sdílení zkušeností z reálných případů.

PRÁVNÍ ŘEŠENÍ NA SITUACE, KTERÉ V PODNIKÁNÍ PŘICHÁZEJÍ
aneb Transformace českých firem při předání, pro
deji či expanzi firmy.

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST V RÁMCI PODNIKÁNÍ - ESG

EKONOMIE DOBRA A ZLA v roce 2022 
o majetku, osobním užitku, společenském blahu a (zlo)vůli.

Harmonogram

 • TALK SHOW

  TOMÁŠ SEDLÁČEK, český ekonom, autor mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla, bývalý poradce prezidenta Václava Havla. Patří mezi sto nejvlivnějších globálních myslitelů.

  17:30 - 18:30
 • WELCOME DRINK
  16:00 - 16:20
 • PŘIVÍTÁNÍ
  16:20 - 16:30
 • ÚVODNÍ SLOVO

  ALEŠ BRIX, člen představenstva pro obchod a marketing, Česká mincovna

  Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Navázala tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Česká mincovna razí vlastní emise pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků. České mincovnictví má více než tisíciletou tradici – naše země totiž neoplývala jenom medem a mlékem, ale také hojností stříbra. To dávným mincmistrům poskytovalo prostor pro umělecké vyjádření, které obdivujeme dodnes. Česká mincovna z Jablonce nad Nisou se k jejich odkazu hrdě hlásí, a to již více než čtvrt století. Razí nejen všechny oběžné mince, ale také všechny české pamětní mince a množství vlastních pamětních, investičních a dárkových produktů z drahých kovů. V jejich reliéfu se ukrývá řada emocí i tisíc let lásky k řemeslu. Drahé kovy jsou symbolem luxusu již tisíce let, po které lidem propůjčovaly moc, umožňovaly budovat i bořit říše a plnily ty nejdivočejší sny. Díky České mincovně už člověk nemusí být egyptským faraonem, karibským pirátem nebo kalifornským zlatokopem, aby se mohl těšit z lesku drahého kovu a výhod, které přináší. Mince se v Jablonci nad Nisou začaly razit 1. července 1993 a Česká mincovna od té doby urazila dlouhou cestu. Více o novodobé historii českého mincovnictví se dozvíte zde

  16:30 - 16:45
 • PANELOVÁ DISKUZE

  VJAČESLAV LYPKO, investiční ředitel a ředitel pro Českou republiku, Enterprise Investors
  TOMÁŠ DOLEŽIL, partner, JŠK, advokátní kancelář
  PAVEL FINGER, místopředseda představenstva, CRIF – Czech Credit Bureau

  Enterprise Investors je nejstarší a jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. V Česku působíme nepřetržitě od roku 2005 a od té doby jsme investovali 149 mil. eur do českých společností. V Enterprise Investors podporujeme perspektivní firmy, manažery a podnikatele s vizí, kombinujeme odborné znalosti se zkušenostmi z místních trhů. Ve svém přístupu klademe zásadní důraz na vytváření trvalých hodnot a zodpovědné investování s pozitivním vlivem na společnost a životní prostředí. Enterprise Investors má zastoupení ve čtyřech zemích ve Varšavě, Praze, Bratislavě a Záhřebu. Od svého vzniku v roce 1990 jsme vytvořili devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 mld. eur. Tyto fondy dosud investovaly 2,2 mld. eur do 151 společností z různých odvětví a ukončily 135 investic v objemu 4,2 mld. eur, které vrátily svým investorům. Toto číslo zahrnuje 35 zrealizovaných primárních emisí akcií (IPO) společností ze svého portfolia na varšavské (WSE), pražské (PSE), vilniuské (Nasdaq) a newyorské (NYSE) burze. Mezi nejznámější investice v ČR patří AVG a Kofola.

  JŠK, advokátní kancelář je středně velká pražská advokátní kancelář s asi 40 právníky, která již 18 let poskytuje právní služby ve většině právních oblastí souvisejících s podnikáním obchodních společností. Před založením JŠK pracovali všichni partneři JŠK mnoho let pro přední mezinárodní právní firmy. JŠK tak může nabídnout kombinaci nejlepších mezinárodních zkušeností a flexibilitu lokální firmy. JŠK je současně zakladatelem a členem středoevropské sítě obdobně specializovaných advokátních kanceláří PONTES: the CEE lawyers. V současnosti působí členové PONTES v Bratislavě, Budapešti, Bukurešti, Praze, Sofii, Varšavě a Vídni. Klíčové oblasti působení JŠK: Finanční právo, Energetika, Korporátní právo, Veřejné zakázky, Fúze a akvizice (M&A), Regulace a compliance, Nemovitosti, Pracovní právo, Spory, Kontrakty, Hospodářská soutěž, Insolvence a restrukturalizace, Pojišťovnictví, Sportovní právo.

  Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a. s poskytuje svým klientům webovou aplikaci Cribis, která je spolehlivým datovým zdrojem obsahujícím informace o více než 10 milionech podnikatelských subjektů a fyzických osob z České a Slovenské republiky čerpající z více než 43 hlavních, přehledně unifikovaných a komplexních informačních zdrojů. Aplikace Cribis každému uživateli umožňuje především řídit jeho rizika v obchodních vztazích. Z aplikace Cribis čerpá vybraná data portál www.informaceofirmach.cz určený podnikatelům pro bezplatné prověřování základních informací o jejich obchodních partnerech. Společnost také přináší svým klientům komplexní řešení pro oblast řízení úvěrových rizik a pod značkou iRating pokročilé nástroje pro hodnocení ekonomického stavu, jak komerčních, tak nekomerčních společností nebo také municipalit. CRIF – Czech Credit Bureau je zároveň organizátorem největších českých úvěrových registrů, Bankovního registru klientských informací a Nebankovního registru klientských informací. Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a. s. byla založena již v roce 2000. Jediným akcionářem společnosti je její mateřská společnost se sídlem v Itálii. Na Slovensku působí prostřednictvím své sesterské společnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, s. r. o.

  16:45 - 17:30
 • POHOŠTĚNÍ & NETWORKING
  18:30 - 19:30

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - TRADE NEWS
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice